Trvanlivost kosmetiky

17. února 2014 v 18:00 |  Kosmetika
Při pohledu na sbírky kosmetiky některých amerických blogerek a youtuberek mě dost často napadne, kolik prošlé kosmetiky ve svých sbírkách musí mít. A jestli vůbec ony samy vědí, že i kosmetika má dobu trvanlivosti.
Ano je to pravda. Vím, že některé z vás to už vědí, ale ani já sama jsem to do nedávna netušila. Samozřejmě jsem neměla doma hromady prošlé kosmetiky. Kupuji nové věci když potřebuji, nebo kosmetiku co nepoužívám vyhodím (daruji). Proto jsem ve své sbírce neměla staré stíny atd., ale například již zmíněné youtuberky a blogerky, které mají doma 100 rtěnek i více takové množství nikdy nemohou vypoužívat.

Samozřejmě neříkám, abyste si nekupovali kosmetiku, že vám projde a bedlivě sledovat každý stín v šuplíku. Ale vše s rozumem. Máte-li doma stíny po mamce které jsou staré několik let, tak je raději vyhoďte. Ryskujete záněty očí, ječná zrna apod.

Jak zjistit trvanlivost ?

Celkem jednoduše, na každém výrobku je zezadu nebo zespoda obrázek s číslem. Toto číslo označuje kolik měsíců (minimálně) tento výrobek vydrží nezkažený. Toto číslo označuje trvanlivost od doby kdy výrobek otevřete. Samozřejmě například u stínů, pudrů a tvářenek bych to moc neřešila. Jsou to pudrové výrobky a bakterie se tam neudrží tak dobře jako například v krémech, make-upech a řasenkách.

Vaše *W
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marý Marý | Web | 4. března 2014 v 21:40 | Reagovat

otrvanlivosti jsem u kosmetiky nikdy moc nepřemýšlela...nicméně si kupuji jen základ a jen když potřebuji :-)

2 Amy Amy | Web | 21. dubna 2014 v 10:35 | Reagovat

Super článek. Dobré vědět

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama